Son Yazılar
Anasayfa / Büyüler / Vefkler

Vefkler

Vefkler

vefk nedir

En basit  anlamı ile uygun gelme veya uyma olan vefk kelimesi, dini bakımdan araştırıldığında  insanların bir dertten  kurtulmak veya bir murada erebilmek için hazırladıkları etkili dua şekilleridir.Geçmiş  zamanlardan bu yana varlığını sürdüren ve din büyüklerinin dahi büyük önem verip günlük hayatlarında yer verdikleri çok önemli uygulamalar olan vefkler, istenilen amaca ulaşmak için çok güçlü manevi enerjilerin harekete geçirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle islam dinini benimsemiş toplumlarda sıklıkla  kullanılan ve hazırlanma aşaması büyük tecrübe  gerektiren vefk uygulamalarında son derece itinalı olunmalıdır.

Vefkler, üst üste ve yan yana sayıldığında aynı adetlerde çizilmiş karelerin içine yazılmış harf veya sayılar ile oluşturulur. Ancak yazılacak olan bu yazılar veya harfler kesinlikle gelişigüzel  seçilmiş veriler değildir ve her birinin bir anlamı ve amacı  vardır. Zaten işi özel yapan nokta da budur. Yazılan olan sayılar kesinlikle belirli zamanlarda ve olması gerektiği  şekilde yazılmalıdır. Vefklerde en önemli nokta  karelerin içine yazılan sayıların toplamların her yöne doğru aynı olmasıdır. Yani sayılar sağdan sola ve yukarıdan aşağıya doğru toplandığında mutlaka aynı sonuca ulaşılmalıdır. Bu sonucu vermeyen yöntemlerde  mutlaka bir problem  vardır ve hemen gerekli müdahale yapılmalıdır. Ayrıca vefk uygulamalarında bazı medyumlar daire veya üçgen şekilleri uygulasalarda  yaygın kullanım biçimi kare şeklinde olanlarıdır. Bunun dışında vefklerin ateş, su ve hava şeklinde olanları da vardır ve bunlar toprak şekillerinin değiştirilmesi ile uygulanır. Vefklerin 3’lüden 11’liye kadar hazırlanabildiğini belirten tecrübeli medyumlar  her bir seçeneğin bir gezegenin etkisini göstermesine sebep  olacağına dair bilgiler vermektedir.

Hazırlanan her bir vefk değişik  amaçlar için kullanılmakta ve farklı alanlarda insanların hedeflerine  ulaşmalarına yardımcı olmaktadır. Örneğin 3’lü vefkler bayanların doğum yapmalarını kolaylaştırmak için kullanılırken 7’li vefkler hafızayı güçlendirmek için yapılır. Ebced hesabı olarak bilinen ve her Arap harfinin bir sayıya karşılık gelmesinden faydalanılarak yapılan özel bir hesap ile çeşitli alanlarda yöntemler uygulanır. Vefk hazırlarken de genellikle Ebced hesabından yararlanan  medyumlar, bununla birlikte  Kuran-ı Kerim ayetleri, Allah’ın Esma-ül Hüsnaları ve kişilerden gelen istekleri de vefklere eklerler. Aynı zamanda duruma göre vefki hazırlatan kişilerin isimleri de yine vefk uygulamalarına eklenebilmektedir. Doğru ve etkili  bir vefk hazırlamak için özellikle burçlar, burçlar arasındaki ilişkiler, burçların gün ve geceleri, yıldız tütsüleri ve yıldız saatleri, gün ve gezegenlerin görevlileri gibi konulara yüksek hakimiyet sağlanması gerekmektedir.

Zaman zaman çeşitli platformlarda vefk yöntemlerinin  faydasız veya haram olduklarına dair bilgiler yer almaktadır. Ancak bu bilgilerin doğru olup olmadığını anlamak için kısa bir araştırma yapmak yeterlidir. Şu an birçok Peygamberin ve Osmanlı Padişahının eşyalarının sergilendiği Topkapı Sarayında çok sayıda eşyanın üzerinde çeşitli tılsım ve vefk uygulamalarına yer verildiği bilinen bir gerçektir. Özellikle İslam dinini tercih etmiş  olan toplumların liderleri olan bu özel şahsiyetler,kişisel  eşyalarından tutun da savaşlarda kullandıkları ok, mızrak veya kalkan gibi yine şahsa özel eşyalarında da sık sık vefk uygulamalarına yer vermeleri bizlere bu uygulamaların haram olmadığını tersine  son derece faydalı yöntemler  olduğunu göstermektedir. Her biri dönemin en önde gelen İslam alimleri tarafından hazırlanan bu vefkler çoğunlukla eşyayı kullanan kişilerin tüm olumsuz enerjilerden  korunmasını hedeflemiştir.

papaz büyüsü

bağlama büyüsü

aşık etme duası

sevgiliyi geri getirme duası

geri getirme büyüsü

Diğer Konular

Gerçek Medyumlar

Gerçek Medyumlar Gerçek medyumların sahip olmaları gereken nitelikleri  araştırmadan kendileri ile çalışmak isteyen birçok kişi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

geri getirme büyüsü